Schedule

 

 Pre-registration:

December 2​0, 201​7 - January 30, 2018

 

Qualification:

January ​31 - ​February ​15, 2018

 

Early Registration:

February ​​16 - ​28, 2018

 

Late Registration:

March 01 - March 24, 2018

 

Teams Setup (Close to public):

April 0​3 - 04, 2018

 

Competitions (Open to public):

April 05​ - 07, 2018

Qualified Teams

  Team Name Team Leader Affiliation Country
1 Robust Alireza Ahmadi Bozorg Noor e Alavi School Iran
2 سما5 Hamid Jafari دانش آموزان مدرسه سما 5 Iran
3 TESLA Mohammad Mahdi Amini Tehrani سازمان جوانان هلال احمر Iran
4 RMC-iShop Boshra Haghighat مجتمع آموزشی ربانی Iran
5 S.S.C Korosh Alifard Independent Iran
6 ابوریحان Mohammad Amin Sarbazi مدرسه نمونه ابوریحان Iran
7 S&M Electrics peyman mohseni رایمند ربات Iran
8 Storm Alireza Ahmadi Bozorg Noor e Alavi School Iran
9 Raimand_med Farahnaz Rahmani رایمند ربات Iran
10 ARIANAROBOT2 SAEED GHOLAMI NEZHAD ARIANA ROBOTICS ACADEMY Iran
11 FMC-SPG Mitra Bahrami FarzaneganII Tehran Iran
12 andishmand farda Hoseyn Tan دبیرستان اندیشمند فردا Iran
13 A&A amir ali rezaei دبیرستان شهید مهدوی کرمان Iran
14 Sina_Demo Sara Moghavem Ghaffari AbouAliSina Educational Complex Iran
15 ARIANAROBOT5 HANI MODIRI YAZDI ARIANA ROBOTICS ACADEMY Iran
16 ACE-UPNOP TWO Atena Saheb Zamani مجتمع علمی تحقیقاتی آموزش، پژوهش، نوآوری و پیشرفت (آپنوپ) Iran
17 Ace_UPNOP Three Fatemeh Sharafi مجتمع علمی تحقیقاتی آموزش، پژوهش، نوآوری و پیشرفت (آپنوپ) Iran
18 NedayeZahra Fatemeh Alavinia NedayeZahra School Iran
19 Ace_UPNOP Five Mehrnaz Shabani مجتمع علمی تحقیقاتی آموزش، پژوهش، نوآوری و پیشرفت (آپنوپ) Iran
20 بهارستان 3 Rozhin Vosoughi مجتمع آموزشی بهارستان Iran
21 بهارستان 4 Rozhin Vosoughi مجتمع آموزشی بهارستان Iran
22 Storm Kavosh Mohammad Yasin Amoo Abedini مجتمع آموزشی قلم Iran
23 Romo Mehran Khosravani ANIA Iran

Pre-Registered Teams

  Team Name Team Leader Affiliation Country
1 Robust Alireza Ahmadi Bozorg Noor e Alavi School Iran
2 سما5 Hamid Jafari دانش آموزان مدرسه سما 5 Iran
3 TESLA Mohammad Mahdi Amini Tehrani سازمان جوانان هلال احمر Iran
4 RMC-iShop Boshra Haghighat مجتمع آموزشی ربانی Iran
5 VCC رضا محزونیه دبیرستان دوره دوم رضا واثقی Iran
6 S.S.C Korosh Alifard Independent Iran
7 ابوریحان Mohammad Amin Sarbazi مدرسه نمونه ابوریحان Iran
8 دبستان غیر دولتی پدیده البرز seied mohammad hoseini رایمند ربات Iran
9 S&M Electrics peyman mohseni رایمند ربات Iran
10 Storm Alireza Ahmadi Bozorg Noor e Alavi School Iran
11 Raimand_med Farahnaz Rahmani رایمند ربات Iran
12 ARIANAROBOT1 MONIREH DEHGHAN TEZERJANI ARIANA ROBOTICS ACADEMY Iran
13 ARIANAROBOT2 SAEED GHOLAMI NEZHAD ARIANA ROBOTICS ACADEMY Iran
14 FMC-SPG Mitra Bahrami FarzaneganII Tehran Iran
15 pjrc a y pjrc Iran
16 andishmand farda Hoseyn Tan دبیرستان اندیشمند فردا Iran
17 A&A amir ali rezaei دبیرستان شهید مهدوی کرمان Iran
18 Sina_Demo Sara Moghavem Ghaffari AbouAliSina Educational Complex Iran
19 ARIANAROBOT5 HANI MODIRI YAZDI ARIANA ROBOTICS ACADEMY Iran
20 AIT3 Pooya Pakarian Allameh Helli 3 High school Iran
21 Sama Pasdaran حامد نامی Coach Iran
22 IRC-DEMO Hamed Taghipour farshi دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلخچی Iran
23 شیخ بهایی محمدیوسف سلیمانی محصل Iran
24 ACE-UPNOP TWO Atena Saheb Zamani مجتمع علمی تحقیقاتی آموزش، پژوهش، نوآوری و پیشرفت (آپنوپ) Iran
25 Ace_UPNOP Three Fatemeh Sharafi مجتمع علمی تحقیقاتی آموزش، پژوهش، نوآوری و پیشرفت (آپنوپ) Iran
26 NedayeZahra Fatemeh Alavinia NedayeZahra School Iran
27 Ace_UPNOP Five Mehrnaz Shabani مجتمع علمی تحقیقاتی آموزش، پژوهش، نوآوری و پیشرفت (آپنوپ) Iran
28 Ace_UPNOP Karmania Hossein Rezaei UPNP Scientific and Research Academic Iran
29 دمو آزاد ali saeedy مستقل Iran
30 Ace_UPNOP Seven Kima Rahimzadeh UPNP Scientific and Research Academic Iran
31 بهارستان 3 Rozhin Vosoughi مجتمع آموزشی بهارستان Iran
32 بهارستان 4 Rozhin Vosoughi مجتمع آموزشی بهارستان Iran
33 Storm Kavosh Mohammad Yasin Amoo Abedini مجتمع آموزشی قلم Iran
34 Romo Mehran Khosravani ANIA Iran

Results

Day 1
Day 2
Day 3