Menu

شبیه سازی امداد و نجات 

شبیه ­ساز امداد یک سیستم شبیه ­ساز است که در آن وقوع یک حادثه­ء طبیعی و شرایط بعد از آن، در یک شهر شبیه ­سازی می­شود و  با توجه به ویژگی­هایی همچون ابعاد بزرگ، بلادرنگ بودن و ساختار چند عاملی و ویژگی­ های دیگر، به عنوان یک ابزار استانداردبرای بررسی و مقایسه نتایج تحقیقاتی محققین رشته­ های مختلف به­ خصوص زمینه­ های ربوتیک و سیستم ­های چندعامله تلقی می­شود.

در نسخه­ء فعلی از این سیستم­ شبیه­ ساز، سه گروه ازعامل­ های امداد و نجات وجود دارند که عبارتند از عامل­ های آتش­ نشان، عامل­ های آمبولانس و عامل­های پلیس به طوری که وظیفه­ء­ عامل­های آتش­ نشان یافتن ساختمان­ های در حال سوختن در نقاط مختلف شهر و خاموش و مهار کردن آن آتش­ ها است، وظیفه­ء عامل­ های آمبولانس، یافتن مصدومین و زیرآوار­ماندگان و امداد رسانی و انقال آنها به پناه­گاه­ های موجود در نقاط مختلف شهر است و در نهایت و عامل­های پلیس موظف هستند تا مسیرهای مسدود شده را باز نماییند تا دسترسی عامل­های دیگر به نقاط مختلف میسر گردد.

    اهداف اصلی

 

هدف اصلی در این سیستم مدیریت بحران در زمان حادثه است به طوری که با تخصیص مناسب و درست عامل ها به مناطق مختلف و همچنین تصمیم گیری درست در هنگام عملیات به گونه ای عمل شود که کم ترین میزان تلفات جانی را داشته باشیم و در همین زمان تا حد ممکن از گسترش آتش در شهر جلوگیری کنیم.

 

 

عرصه های تحقیقاتی

  -          محیط های چندعامله بزرگ

  -          الگوریتم های تصمیم گیری و الگوریتم های تصمیم گیری بلادرنگ

  -          متدهای تخصیص وظایف و تخصیص منابع

  -          الگوریتم های همکاری و ایجاد هماهنگی بین عاملی 

  -          مدلسازی رفتار

  -          الگوریتم های مسیر یابی

  -          مسائل مربوط به یادگیری ماشین

 

 

اطلاعات تکمیلی

شبیه سازی امداد و نجات یک پروژه متن باز است (https://github.com/roborescue/rcrs-server) که توسط افراد شرکت کننده در مسابقات سالانه روبوکاپ توسعه و نگهداری می شود. 

اطلاعات بیشتر در مورد لیگ شبیه سازی امداد و نجات از آدرس های زیر قابل دسترسی است:

 

 http://rescuesim.robocup.org

http://www.robocup.org

 

 

قوانین

برای دانلود قوانین مسابقات اینجارا کلیک کنید.

 

همه تیم ها ملزم به ارسال مقاله فنی می باشند تا پس از بررسی مقالات توسط کمیته فنی تیم های واجد شرایط جهت ثبت نام نهایی اعلام شوند. 

 مقالات فنی خود را به آدرس ذیل ارسال نمایید

faraji.farshid@gmail.com

کمیته لیگ

o        سرپرست لیگ

فرشید فرجی، دانشگاه آزاد اسلامی بناب، ایران    

o        اعضاء کمیته فنی

جدول زمان بندی

زمانبندی مسابقات
پنجشنبه 1397/01/16
جلسه هماهنگی با تیم‌ها 9:00 - 10:00
بارگزاری کدها
اجرای کدها 10:30 - 12:30
ارائه گزارش فنی همزمان با اجرای کدها
زمان بارگزاری دوم برای روز اول 13:00-13:30
ادامه اجرای کدها 13:30-18:00
ارائه گزارش فنی همزمان با اجرای کدها 14:00-16:00
جمعه 1397/01/17
بارگزاری کدها 8:30-9:00
اجرای کدها 9:00-15:00
ارائه گزارش فنی همزمان با اجرا 10:30-12:30
ارائه گزارش فنی همزمان با اجرا 14:00-16:00
اجرای مسابقه چالش فنی 15:00-18:00
شنبه 1397/01/18
بارگزاری کدها 8:30-9:00
اجرای کدها 9:00-14:00
ارائه گزارش فنی چهار تیم فینالیست 10:00-12:00

 

 

ردیف نام تیم ارائه اول ارائه دوم ارائه سوم
1 M.C.S پنجشنبه 1397/01/16 ساعت 10:30 جمعه 1397/01/17 ساعت 10:30 متعاقبا اعلام خواهد شد
2 NEON پنجشنبه 1397/01/16 ساعت 11:00 جمعه 1397/01/17 ساعت 11:00
3 Hydrogen پنجشنبه 1397/01/16 ساعت 11:30 جمعه 1397/01/17 ساعت 11:30
4 IR-Force پنجشنبه 1397/01/16 ساعت 12:00 جمعه 1397/01/17 ساعت 12:00
5 M.I.C پنجشنبه 1397/01/16 ساعت 14:00 جمعه 1397/01/17 ساعت 14:00  
6 Poseidon پنجشنبه 1397/01/16 ساعت 14:30 جمعه 1397/01/17 ساعت 14:30
7 Aura پنجشنبه 1397/01/16 ساعت 15:00 جمعه 1397/01/17 ساعت 15:00
8 MRL پنجشنبه 1397/01/16 ساعت 15:30 جمعه 1397/01/17 ساعت 15:30

 

 

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 M.C.S Kasra Darvishi - Iran
2 D.G Danial Gheiasvand Independent scholar Iran
3 NEON Ali Ghazi Independent scholar Iran
4 Apollo-Rescue Zijian Zhu Nanjing University Of Posts And Telecommunications China
5 Hydrogen Jalil Ghavidel Neycharan دانشگاه شهید مدنی آذربایجان Iran
6 SEU-UniRobot cheng qian Southeast University China
7 Gartal Ali Shabanpoor Peyvasti University of Bonab Iran
8 Aura Farnaz Mahan University of Tabriz Iran
9 IR-FORCE Parsa esmaeilie دبیرستان سلام ایران زمین Iran
10 LARVICSAURUS Kevin Christian Rodríguez-Siu Universidad Católica "San Pablo" Peru
11 M.I.C Seyedreza Vaziri Nejad - Iran
12 yazd TVU Mohammad Hadi Mirjalili Shahid Sadoughi University of Technical and Vocational Yazd Branch Iran
13 Poseidon Kimia Ghaffari Farzanegan High School Iran
14 MRL Pooya Deldar Gohardani Qazvin Islamic Azad University Iran
15 RoboAKUT H. Levent Akın Boğaziçi University Turkey

تیم های پیش ثبت نام شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 M.C.S Kasra Darvishi - Iran
2 D.G Danial Gheiasvand Independent scholar Iran
3 NEON Ali Ghazi Independent scholar Iran
4 Apollo-Rescue Zijian Zhu Nanjing University Of Posts And Telecommunications China
5 Hydrogen Jalil Ghavidel Neycharan دانشگاه شهید مدنی آذربایجان Iran
6 SEU-UniRobot cheng qian Southeast University China
7 Gartal Ali Shabanpoor Peyvasti University of Bonab Iran
8 Aura Farnaz Mahan University of Tabriz Iran
9 IR-FORCE Parsa esmaeilie دبیرستان سلام ایران زمین Iran
10 LARVICSAURUS Kevin Christian Rodríguez-Siu Universidad Católica "San Pablo" Peru
11 M.I.C Seyedreza Vaziri Nejad - Iran
12 yazd TVU Mohammad Hadi Mirjalili Shahid Sadoughi University of Technical and Vocational Yazd Branch Iran
13 Poseidon Kimia Ghaffari Farzanegan High School Iran
14 MRL Pooya Deldar Gohardani Qazvin Islamic Azad University Iran
15 RoboAKUT H. Levent Akın Boğaziçi University Turkey
16 MersadRescue Mohammadreza Javan Allamehelli Highschool Iran