Menu

بسمه تعالی

لیگ ربات های امدادگر واقعی، با هدف ایجاد امکان استفاده عملیاتی از ربات های متحرک در عملیات نجات برگزار می شود. در این لیگ، ربات ها وظیفه دارند در یک محیط شبیه سازی شده از آوار و در یک محیط صعب العبور، به دنبال یافتن مصدومین باشند. مصدومین نیز با علائمی همچون دما، صدا، شکل ظاهری انسان و گاز دی اکسید کربن که در بازدم انسان وجود دارد  شبیه سازی شده اند و ربات می تواند با استفاده از حسگرهای خود این علائم را جستجو و شناسایی کند ومصدومین را کشف نماید. برخی ربات های امدادگر، عملیات جستجو و کشف مصدوم را بصورت تمام خودکار انجام می دهند و برخی از ربات ها این عملیات را به کمک هدایتگر انسانی که ربات را از راه دور بصورت بی سیم هدایت می کند انجام می دهند. مسابقات این لیگ تلاش می کند دانش رباتیک در این زمینه را هرساله گسترش دهد و در نهایت ربات هایی ساخته شودند که نقش موثری در نجات انسان ها در حوادث داشته باشند.

قوانین

مسابقات لیگ ربات امدادگر، ​بر اساس آخرین قوانین لیگ ربات های امدادگر فدراسیون جهانی ربوکاپ که در لینک زیر موجود است برگزار خواهد شد. کمیته فنی لیگ، به شرکت کنندگان عزیز توصیه می کند،قوانین را بطور کامل ودقیق مطالعه نمایند. همچنین به دلیل تغییرات احتمالی در قوانین، توصیه اکید می کنیم به این صفحه و لینک اشاره شده بطور مرتب مراجعه کنید تا در جریان آخرین تغییرات قوانین قرار بگیرید.

قوانین لیگ ربات های امدادگر

http://wiki.robocup.org/Robot_League

لطفا TDP و هرگونه اطلاعات مفید (عکس و فیلم از ربات) برای پذیرش تیم خود را به این ایمیل ارسال فرمایید: iranopen.robocuprescue2018@gmail.com

 

 

سرپرست لیگ:

دکتر فرشید نجفی

 اعضای کمیته فنی:

  • جعفر چگینی (عضو کمیته برگزاری فدراسیون جهانی ربوکاپ در لیگ ربات امدادگر واقعی)
  • علیرضا حاجی محمد حسینی
  • محمدرضا جنابزاده
  • امیرحسین سلطان زاده
  • سید محمد ماوایی
  • حامد باقری
  • محمدحسین صالح زاده
  • هادی صادق پور

اعضای کمیته اجرایی:

  • معین مهدی خانی
  • آرش رشوند
  • سمیع بهنام

جدول زمان بندی

 Pre-registration

December 2​0, 201​7 - February 06, 2018  

 Qualification

February 06 - ​February ​15, 2018

 

 Early Registration

February ​​16 - ​28, 2018 

 

 Late Registration

March 01 - March 24, 2018

 

 Teams Setup (closed to the public)

April 0​3 - 04, 2018

 

 Competitions 

April 05​ - 07, 2018

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 YRA MohammadReza Jenabzadeh - Iran
2 MRL Alireza HajiMohammadHosseini - Iran
3 KN2C MohammadReza Mirzaei KNTU Iran
4 TESLA Amir Reza Esmaeeli - Iran
5 SRT Samie Behnam - Iran
6 TML Mohammad Hasan Mir Mohammadi - Iran

تیم های پیش ثبت نام شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 YRA MohammadReza Jenabzadeh - Iran
2 MRL Alireza HajiMohammadHosseini - Iran
3 KN2C MohammadReza Mirzaei KNTU Iran
4 TESLA Amir Reza Esmaeeli - Iran
5 SRT Samie Behnam - Iran
6 TML Mohammad Hasan Mir Mohammadi - Iran

نتایج

Day 1
Day 2
Day 3