مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران > لیگ ها > فوتبال ربوکاپ > شبیه سازی دوبعدی فوتبال
Menu

در لیگ شبیه سازی فوتبال دوبعدی، دو تیم متشکل از ۱۱ بازیکن مجازی در یک محیط شبیه سازی شده با یکدیگر بازی می کنند. تلاش شده است که در این محیط شبیه سازی شده، بسیاری از اعمال و حسگرهای روبات های واقعی و شرایط واقعی بازی شبیه سازی شود.

هر بازیکن مجازی به طور مجزا از بازیکن های دیگر، اطلاعاتی را برای سرور شبیه ساز ارسال و از آن دریافت می کند. اطلاعاتی که هر بازیکن دریافت می کند شامل اطلاعات محیطی برای آن بازیکن مانند فاصله ی بازیکن تا نقاط مختلف زمین و مکان نسبی توپ نسبت به بازیکن است. همچنین هر بازیکن اطلاعاتی مانند چگونه حرکت کردن و چگونه شوت زدن را برای سرور شبیه ساز می فرستد. اطلاعاتی که بازیکن ها دریافت می کنند، دارای خطا هستند.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ی لیګ​ مراجعه کنید.

قوانین

قوانین لیگ شبیه‌سازی دوبعدی فوتبال مسابقات آزاد ایران - ۲۰۱۸

 

۱. هر فرد می‌باید تنها در یک تیم عضویت داشته باشد. بنابراین حضور عضو یک تیم در تیم‌های دیگر با سمت سرپرست، عضو، استاد راهنما یا هر عنوان دیگری امکان‌پذیر نیست.

۲. استفادهٔ تیم‌ها از سورس‌کد‌هایی که قبل از شروع سال ۲۰۱۸ به صورت عمومی منتشر شده‌اند بلامانع می‌باشد با این شرط که تغییرات موثری روی آن ایجاد کرده باشند.

۳. وجود اشتراک مشهود در میان کد تیم‌های شرکت‌کننده منجر به Disqualify شدن تمام تیم‌های استفاده‌کننده از آن خواهد شد. منظور از اشتراک کد، کدهایی است که به طور عمومی منتشر نشده باشند.

۴. در صورت Disqualify شدن تیم‌ها در مرحلهٔ تایید صلاحیت و یا همزمان با برگزاری مسابقات، اعضای تیم به مدت یک سال از شرکت در مسابقات آزاد ایران محروم خواهند شد.

در طول مسابقات، قوانین، شکل کلی سیاست‌گذاری را مشخص کرده و حق کمیتهٔ فنی برای اعمال نظر تحت هرگونه شرایط پیش‌بینی‌نشده و خاص محفوظ می‌باشد.

 

 

مدارک مورد نیاز:

 

 

۱. گزارشِ فنی یا TDP، که عبارتست از یک مقالهٔ حداکثر ده-صفحه‌ای شامل توضیحات فنی در رابطه با ایده‌های پیاده‌سازی‌شده در سورس‌کد تیم توسط اعضای آن و همچنین برنامه‌های آینده‌.

 a. گزارشِ فنی مهم‌ترین مرجع قضاوت کمیتهٔ فنی برای تایید صلاحیت شرکت تیم‌ها در مسابقات خواهد بود، بنابراین تیم‌ها باید مهم‌ترین ایده‌های پیاده‌سازی‌شده توسط خودشان را در آن معرفی کنند.

 b. نام کامل اعضای تیم باید در صفحه‌ٔ نخست گزارشِ فنی درج شده باشد. نام‌های درج‌شده نهایی محسوب شده و اضافه‌کردن یا جابه‌جایی اعضا بعد از تایید صلاحیت به Disqualify شدن تیم منتج خواهد شد.

 c. گزارشِ فنی می‌تواند به زبان فارسی یا انگلیسی نوشته شود.

 

۲. فایل‌های لاگ مربوط به بازی تیم، شامل صحنه‌هایی که می‌توانند تصدیق‌کنندهٔ پیاده‌سازی ایده‌های معرفی‌شده در گزارشِ فنی باشند.

 a. حداقل یک و حداکثر پنج فایل می‌توانند تحویل داده شوند.

 b. یک پیوست متنی شامل توضیحات مربوط به فایل‌های لاگ نیز باید همراه آن‌ها به کمیتهٔ فنی تحویل داده شود.

 

۳. یک فایل آرشیو از فایل‌های اجرایی تیم، شامل:

 a. فایل‌های باینری که به صورت ایستا (static) کامپایل شده‌اند.

 b. اسکریپت‌های start و kill برای اجرای کامل تیم.

 c. تمام فایل‌های تنظیمات و … که فایل‌های باینری در زمان اجرا به آن‌ها وابسته‌اند.

 d. یک فایل آرشیو از آخرین سورس‌کد پیاده‌سازی‌شدهٔ تیم که ایده‌های توضیح‌داده‌شده در گزارشِ فنی در آن پیاده‌سازی‌ شده باشد.

 

 

هر تیم باید حداکثر تا تاریخ مشخص‌شده در صفحهٔ لیگ در سایت ایران‌اپن، ای-میلی با موضوع "Qualification Materials - TEAMNAME" برای کمیتهٔ فنی به آدرس soccersim2d@gmail.com ارسال نماید و موارد خواسته‌شده در بالا را به آن پیوست کند. همهٔ مدارک باید در قالب یک ای-میل فرستاده شود. تیم‌هایی که به صورت پراکنده مدارک خود را فرستاده باشند، بررسی نخواهند شد. بدیهی است در صورت نبود هر یک از مدارک مورد نیاز، صلاحیت تیم برای شرکت در مسابقات تایید نخواهد شد.

توجه داشته باشید که قوانین ممکن است به‌وزرسانی شوند. جهت اطلاع از به‌روزرسانی‌ها به طور منظم به سایت مراجعه کنید. بعد از ارسال مدارک ذکرشده، ای-میلی مبنی بر تایید شروع بررسی آنها دریافت خواهید کرد. اگر ظرف ۷۲ ساعت این ای-میل را دریافت نکردید، موضوع را با کمیتهٔ فنی در میان بگذارید.

تیم‌ها تا ۱۵ام بهمن فرصت دارند تا مدارک خود را بفرستند. 
مهلت ارسال مدارک تا 26ام بهمن ماه تمدید شد.

  

هرگونه سوال و نظری را با ایمیل soccersim2d@gmail.com در میان بگذارید.

 


کمیته فنی


سرپرست کمیته فنی:

          اسلام ناظمی، دانشگاه شهید بهشتی، ایران

اعضا کمیته فنی:

          پوریا کاویانی، دانشگاه صنعتی شریف، ایران

          سینا سحرخیز، دانشگاه تهران، ایران

          نادر زارع، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، ایران

          مصطفی صیاحی، دانشگاه صنعتی شریف، ایران

          سید عماد محمدی، دانشگاه تهران، ایران

          علی صفری، دانشگاه شهید بهشتی

تیم های پذیرفته شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Razi-Tison Maryam Shekarriz Razi Research Center Iran
2 Razi Milad Hazrati Fard - Iran
3 CYRUS Aref Sayare Atomic Energy Highschool Iran
4 KN2C Armin Sadreddin - Iran
5 Namira Mohammad Sadegh Maghareh - Iran
6 Nexus2D Hosein Mohebbi - Iran
7 MT2018  Dong Ning Hefei University China
8 ITAndroids Felipe Coimbra ITA - Aeronautics Institute of Technology  Brazil
9 FRA-UNIted Thomas Gabel University of Frankfurt Germany
10 OXSY Sebastian Marian - Poland

تیم های پیش ثبت نام شده

  نام تيم سرپرست تيم وابستگى كشور
1 Razi-Tison Maryam Shekarriz Razi Research Center Iran
2 Razi Milad Hazrati Fard - Iran
3 CYRUS Aref Sayare Atomic Energy Highschool Iran
4 KN2C Armin Sadreddin - Iran
5 Namira Mohammad Sadegh Maghareh - Iran
6 Nexus2D Hosein Mohebbi - Iran
7 MT2018  Dong Ning Hefei University China
8 ITAndroids Felipe Coimbra ITA - Aeronautics Institute of Technology  Brazil
9 FRA-UNIted Thomas Gabel University of Frankfurt Germany
10 OXSY Sebastian Marian - Poland

نتایج

Day 1
GROUP A GP W D L GF GA GD PTS
Namira 4 3 1 0 10 4 6 10
Nexus2D 4 3 0 1 8 6 2 9
Apollo2D 4 2 1 1 15 7 8 7
Abol 4 0 1 3 2 8 -6 1
Razi2018 4 0 1 3 7 17 -10 1

 

GROUP A Razi2018 Nexus2D Namira Apollo2D Abol
Razi2018   1-4 1-3 4-9 1-1
Nexus2D 4-1   1-4 2-1 1-0
Namira 3-1 4-1   1-1 2-1
Apollo2D 9-4 1-2 1-1   4-0
Abol 1-1 0-1 1-2 0-4  

 

 

GROUP B GP W D L GF GA GD PTS
CYRUS 4 4 0 0 18 0 18 12
Miracle2017 4 3 0 1 8 12 -4 9
Sepidrood2017 4 2 0 2 2 3 -1 6
KN2C 4 1 0 3 5 12 -7 3
MT2018 4 0 0 4 2 8 -6 0

 

GROUP B Sepidrood2017 Miracle2017 MT2018 KN2C CYRUS
Sepidrood2017   0-2 1-0 1-0 0-1
Miracle2017 2-0   2-1 4-3 0-8
MT2018 0-1 1-2   1-2 0-3
KN2C 0-1 3-4 2-1   0-6
CYRUS 1-0 8-0 3-0 6-0  

 

 

Day 2
GROUP C GP W D L GF GA GD PTS
Miracle2017 4 3 0 1 10 8 2 9
Namira 4 2 0 2 12 9 3 6
Razi2018 4 2 0 2 8 7 1 6
Apollo2D 4 2 0 2 5 7 -2 6
KN2C 4 1 0 3 9 13 -4 3

 

GROUP C Razi2018 Namira Miracle2017 KN2C Apollo2D
Razi2018   1-0 2-3 4-2 1-2
Namira 0-1   6-1 4-6 2-1
Miracle2017 3-2 1-6   3-0 3-0
KN2C 2-4 6-4 0-3   1-2
Apollo2D 2-1 1-2 0-3 2-1  

 

 

GROUP D GP W D L GF GA GD PTS
CYRUS 4 4 0 0 11 4 7 12
Sepidrood2017 4 2 1 1 4 2 2 7
Nexus2D 4 2 1 1 6 7 -1 7
MT2018 4 0 1 3 4 8 -4 1
Abol 4 0 1 3 0 4 -4 1

 

GROUP D Sepidrood2017 Nexus2D MT2018 CYRUS Abol
Sepidrood2017   0-0 2-1 0-1 2-0
Nexus2D 0-0   3-1 2-6 1-0
MT2018 1-2 1-3   2-3 0-0
CYRUS 1-0 6-2 3-2   1-0
Abol 0-2 0-1 0-0 0-1  

 

 

 

Day 3
GROUP E GP W D L GF GA GD PTS
CYRUS 7 6 1 0 54 7 47 19
Miracle2017 7 4 1 2 39 13 26 13
Razi2018 7 4 0 3 40 10 30 12
Apollo2D 7 2 5 0 37 4 33 11
Namira 7 2 3 2 43 11 32 9
Sepidrood2017 7 2 2 3 38 7 31 8
MT2018 7 1 2 4 39 14 25 5
Nexus2D 7 0 0 7 0 224 -224 0

 

GROUP E Sepidrood2017 Razi2018 Nexus2D Namira Miracle2017 MT2018 CYRUS Apollo2D
Sepidrood2017   0-2 35-0 0-0 1-2 1-0 0-2 1-1
Razi2018 2-0   30-0 3-0 2-4 2-1 1-3 0-2
Nexus2D 0-35 0-30   0-35 0-24 0-36 0-33 0-31
Namira 0-0 0-3 35-0   5-3 1-1 1-3 1-1
Miracle2017 2-1 4-2 24-0 3-5   3-1 3-4 0-0
MT2018 0-1 1-2 36-0 1-1 1-3   0-7 0-0
CYRUS 2-0 3-1 33-0 3-1 4-3 7-0   2-2
Apollo2D 1-1 2-0 31-0 1-1 0-0 0-0 2-2  

 

Third place game :

Razi2018 1 - 0 Apollo2D

Final :

First game:

Cyrus 2 - 2 Miracle2017

Second game:

Miracle2017 1 - 4 Cyrus

Logs: http://ftp.iranopen.ir/Soccer2D